Święty Mikołaj z przymrużeniem oka

wpis w: Bez kategorii | 0

Święty Mikołaj z przymrużeniem oka

Dzisiaj przychodzę do Was z postem o Świętym Mikołaju z przymrużeniem oka. Dopiero co mieliśmy Halloween i sesję inspirowaną Harley Quinn i Jokerem, a już mamy grudzień i Święto brodatego starca – Mikołaja 😉

Historia

Jak dobrze wszystkim wiadomo postać Świętego Mikołaja, biskupa, ze względu na przypisywane mu legendą uczynki ( takie jak rozdanie swojego majątku biednym) został pierwowzorem postaci rozdającej prezenty dzieciom. Przedstawiany jako starzec z okazałą brodą, z workiem prezentów i pękiem rózg w ręce. 6 grudnia (w rocznicę śmierci Świętego) grzecznym dzieciom przynosi zabawki, niegrzecznym rózgi.
Istnieje ciekawa legenda, która głosi, że pewien człowiek, który popadł w nędzę, postanowił sprzedać swoje trzy córki do domu publicznego. Gdy Biskup dowiedział się o tym, nocą wrzucił przez komin trzy sakiewki pieniędzy. Wpadły one do pończoch i trzewiczków, które córki przyczepiły do kominka w celu wysuszenia.Stąd pojawił się znany wszystkim zwyczaj wieszania skarpet czy butów przy kominku na prezenty.
Chociaż w wielu krajach Mikołaj przynosi prezenty 6 grudnia a w Święta Bożego Narodzenia oczekujemy na Dzieciątko, to w innych miejscach na Ziemii Mikołaj stał się Bożonarodzeniowym dziadkiem w postaci Père Noël we Francji, Julemand w Norwegii, Babbo Natale we Włoszech.

Współczesny Mikołaj

Obecny jego wizerunek – czerwony płaszcz, czapka z białym pomponem (która stała się jednym z symboli komercyjnych Świąt Bożego Narodzenia), czarne buciory i wielki worek prezentów. Został spopularyzowany w 1930 roku przez reklamę koncernu Coca – Cola. W chwili obecnej okres wręczania prezentów rozciąga się od 6 grudnia do końca roku. Głównym problemem są inspiracje na prezent. Tutaj przychodzę do Was z małą pomocą!
Oprócz skarpet w świąteczne motywy, piżamek i pierniczków warto jest obdarować bliską nam osobę wyjątkowym prezentem pełnym wspomnień.
Firma Printu.pl tworzy Instabooki, fotoksiążki i albumy ze zdjęciami, które możemy sami zaprojektować wedle wcześniej przygotowanych szablonów. Najmilszym prezentem dla kogoś wyjątkowego jest podarowanie mu wydrukowanych wspomnień i emocji, które pozostaną z nim na długie lata.
Przy użyciu hasła „konstylencja” uzyskacie 15% rabatu na Wasze zamówienie – spieszcie się! Święta już tuż tuż!
Ho,Ho,Ho!

1 2 3

Stwórz swojego Instabooka – klik!

Zostaw Komentarz