Alice in Wonderland.

wpis w: Bez kategorii | 24

Alice in Wonderland.

Od dłuższego czasu razem z moim Łukaszem planowaliśmy zrobić dla Was bardziej bajkową sesję inspirowaną Alicją w Krainie Czarów. Organizacja nie należała do łatwych (ciężko złapać tyle zaangażowanych w to osób w jednym czasie i miejscu) ale udało się! Po wielu tygodniach prób i podejść, szukaniu odpowiedniej lokacji i właściwych ludzi stworzyliśmy dream team, dzięki któremu wszystko się udało! Wielkie dzięki kochani 😉

Książka, bajka czy film?

Alice in Wonderland czy raczej Alice’s Adventures in Wonderland bo tak brzmi oryginalnie tytuł książki napisanej w 1865 roku. Autor Lewis Carroll to tak naprawdę angielski wykładowca matematyki Charles Lutwidge Dodgson. Wyjątkowością tego utworu jest fakt, iż jest to książka zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Za pierwszą adaptację wziął się w 1951 roku sam Walt Disney. Różnice między książka a filmem były niewielkie stąd też wersja bajkowa oddawała klimat Alicji w Krainie Czarów. Prawie sześćdziesiąt lat później jeden z moich ulubionych reżyserów Tim Burton (słynący z bajkowo – mrocznych filmów) zabrał się za adaptację książki. W filmie główną postać odgrywa Mia Wasikowska, Johnny Depp jako Szalony Kapelusznik oraz moja ukochana Helena Bonham Carter jako Czerwona Królowa czy Anne Hathaway jako Biała Królowa. Sześć lat później po ogromnym sukcesie pierwszej części Tim Burton zaprezentował nam adaptację drugiej części książki – Alicja po drugiej stronie lustra. Świetne kreacje aktorów oraz charakteryzacja stworzyły niesamowity klimat zaczarowanego świata Alice. Dla mnie najbardziej przyswajalną formą poznania Alicji jest film Burtona – wciąga mnie jak dziecko, momentami przejmuje jak dorosłego.

Stylizacja

W bajce Walt Disney przedstawił Alicję jako blondynkę z czarną kokardą we włosach, ubraną w niebieską sukienkę z białym fartuszkiem przepasanym w talii goniącą za białym królikiem. W filmie Tim Burton pokazuje nam Alicję nastolatkę, która ubrana w niebieską elegancją suknie ucieka ze swoich zaplanowanych zaręczyn i przechodzi do świata magii gdzie zmienia suknię na nieco mniej klasyczną ale wciąż w odcieniach błękitu. Propozycji na stworzenie stylizacji miałam wiele i zdanie zmieniałam bardzo często. Pod koniec moich poszukiwań natrafiłam na nową jesienną kolekcję sieciówki H&M, w której znalazłam modną długą koszulę z ozdobną falbaną na plecach, którą nosi się jak sukienkę. Zamiast przepaski we włosach postawiłam na kokardę zawiązaną pod szyją, która ożywiła stylizację. Do tego białe skarpetki wykończone koronką oraz kremowe buty z czarną kokardką, to moja propozycja na współczesną i modna Alicję. Jak Wam się podoba?

alice2male

alice4 alice5 alice6 alice1 alice3sukienka – H&M

kokarda – ZARA

buty – allegro.pl

fot. Lukas Uzarek

mua Marcepanowa

backstage Aneta Wichary

                 Dawid Wichary

                 Szymon Banaś

 

24 Responses

  1. Ewa R

    Fantastyczne zdjęcia jak i sam pomysł! Ale z Ciebie piękna Alicja, koszula super i fajny pomysł z ta kokardą:))
    Gratulacje dla Was wszystkich!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *