Beż i brąz – jak nosić te kolory latem?

wpis w: Bez kategorii | 0

Przyjęło się, że latem, w sezonie wakacyjnym nosimy mocne kolory, najlepiej neonowe. To mit. Owszem przez kilka sezonów było to praktykowane. Od niedawna, szczególnie w Polsce zaczęliśmy stawiać na jakość i naturalność. Bawełna, len ( o lnie więcej poczytacie TUTAJ!) kojarzą się z komfortem i neutralnością a często idą w parze z kolorami ziemi.

Kolory ziemi

Skoro już poruszyłam ten temat to pewnie zastanawia Was jakie są te wyżej wspomniane kolory ziemi, Już tłumaczę. Pojęcie to ma szerokie spektrum możliwości. Możemy mówić zarówno o kolorach w odcieniach zieleni, które swoje źródło czerpią z lasu. Możemy mieć na myśli również odcienie szarości, które kojarzą się z glebą, skałami czy kamieniami. Najprościej mówiąc, jak sama nazwa wskazuje są to kolory, które czerpiemy z barw Ziemi. Nie mówimy o ziemi leżącej pod naszymy nogami a o ZIEMI jako całej planecie na której żyjemy i tego co nas otacza. Lubię mówić o tym jak o kolorach natury – tego co naturalne. Dlatego tak często naturalne materiały idą w parze z naturalnymi kolorami ziemi. Będą to zatem odcienie beżu, brązu, szarości, zieleni ale także błekitu (niebo) pomarańczu czy żółci (słońce).

Jak je ze sobą łączyć?

Niejednokrotnie Wam wspominałam, że jeśli tylko macie problem z łączeniem kolorów wystarczy się posłużyć kołem barw. Zarówno w intensywnych jak i stonowanych kolorach łączenie ich ze sobą działa tak samo. Dodatkową zaletą i ułatwieniem jest fakt, że w kolorach ziemi występują kolory bazowe takie jak beż czy szarość które będą dobrze współgrać ze wszystkimi pozostałymi barwami. Przykłady połączeń:
– błękit z zielenią
– żółć z szarością
– brąz z błekitem
– szarość z zielenią
– pomarańcz z żółcią
– beż z pomarańczem
– błękit z pomarańczem
– beż z brązem

Beż i brąz : stylizacja

Nie byłabym sobą gdybym nie skorzystała z okazji! Pod koniec maja na Disney+ pojawił się sezon z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Opowiada historię Mistrza Jedi Obi Wan Kenobi. Inspirując się jego postacią stworzyłam outfit w odcieniach beżowo brązowych ale… Pamiętacie mój wpis na temat odpowiedniego dopasowania tła do stylizacji? (kto nie widział zapraszam TUTAJ!) W tym kadrze zmieściłam mnóstwo kolorów ziemi. Mamy szarość, pomarańcz, beż, błękit, brąz, żółć a nawet element zieleni. Zobaczcie tylko jak to pięknie ze sobą współgra. Natura dokładnie wie co robi i otacza nas kolorami które uspokajają, dają komfort i spokój. Takie same działania będą mieć ubrania w kolorach ziemi! A że ja najlepiej czuję się w kostiumie… ;D

serial Obi wan Kenobi zobaczycie na – DISNEY PLUS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *