BOMBER JACKET OUTFIT

wpis w: Bez kategorii | 3

Bomber Jacket

Hitem sezonu wiosna/lato 2016 stały się kurtki typu bomber jacket – to oficjalna nazwa wojskowej kurtki, produkowanej na większą skalę od połowy lat 50. ubiegłego wieku na potrzeby pilotów oraz załogi amerykańskich sił powietrznych. Pierwsze modele produkowano wyłącznie w dwóch kolorach: oliwkowej zieleni oraz granacie. Charakteryzują się brakiem kołnierza i „workowatym” fasonem.

W późnych latach 70. nylonowe kurtki w kolorze oliwkowej zieleni stały się znakiem rozpoznawczym wielu subkultur – głównie środowisk punkowych i związanych z ruchem skinheadów. Zaczęto też nazywać je popularnie flyersami.

Na początku lat 90. kurtki zaczęły pojawiać się w różnych wersjach kolorystycznych i przestały być łączone wyłącznie z alternatywnymi środowiskami, nosili je wszyscy.

Gdzie ich szukać?

W kolekcjach wielu znanych projektantów nylonowe kurtki pojawiały się od czasu do czasu (np. sezon wiosna/lato 2013) ale to właśnie w wiosennych kolekcjach 2016 następuje prawdziwy boom na ten fason. Czerpiąc inspirację z oryginału możemy znaleźć czarne i oliwkowo-zielone wersje kurtki (np. w sieciówce ZARA klik) ale również satynowe i wzorzyste bombery takie jak w kolekcji H&M (klik) Mój bomber jacket to złoty łup sprzed kilku lat w second hand.

Z czym je nosić?

Jak już zdecydujecie się na zakup najmodniejszej kurtki sezonu, musicie wiedzieć z czym ją nosić a z czym nie! Ważną zasadą w dobieraniu odpowiedniego outfitu gdzie góra ma luźny fason to – dopasowany dół. Przy rozpiętej bomber jacket postawiłabym na potargane rurki z wysokim stanem, cięzkie botki, obcisłą bluzkę albo body i dodatki. Przy wojskowym fasonie dodajcie mocne akcenty, takie jak obroże na szyje, warkocze i ciemną szminkę. Jeżeli stawiacie na satynowy bomber jacket ze wzorami na przykład – załóżcie krótkie spodenki, wysokie wiązane obcasy i delikatną bluzkę.  Unikajcie noszenia kurtki ze zwiewnymi sukienkami, długimi spódnicami albo z dzwonami czy szerokimi spodniami. Będzie to bardzo niekorzystne dla Waszej sylwetki, zaburzy ją i ukryje Wasze atuty.

Aby dobrze stworzyć swój outift z bomber jacket pamiętajcie, żeby luźną górę połączyć z dopasowanym dołem, to działa! Powodzenia!

konstylencja-blog-bomber-jacket-outfit-1

konstylencja-blog-bomber-jacket-outfit-2 konstylencja-blog-bomber-jacket-outfit-3 konstylencja-blog-bomber-jacket-outfit-4 konstylencja-blog-bomber-jacket-outfit-5 konstylencja-blog-bomber-jacket-outfit-6 konstylencja-blog-bomber-jacket-outfit-7

3 Responses

  1. Passionelka

    Świetnie wyglądasz! Boska bomberka! Ale najbardziej spodobały mi się okulary i paznokcie 🙂
    Pozdrawiam i zapraszam do mnie :*

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *