Czy moda lat 90. wciąż jest modna w 2022?

wpis w: STYLIZACJE | 0

Ręka w górę kto w latach 90. lub na początku roku 2000 nosił t-shirt na bluzkę z długim rękawem! Tak, ja też!
Pamietam kiedy podczas pierwszej szkolnej wycieczki z liceum (2007 rok!) sporo osób wciąż w ten sposób łączyło ze sobą te dwie części garderoby. Często trendy z poprzedniego dziesięciolecia przechodzą na następne. W latach 20. i 30. noszono obniżoną linię talii. W latach 40. i 50. talia wskoczyła na swoje miejsce i noszono głównie rozkloszowane suknie i spódnice. To tylko kropla w morzu przykładów z poprzednich dziesięcioleci.
Dzisiaj skupię się na modnych wiosną 2022 roku trendach jakim są przełom lat 90. i początki roku 2000.

Jak myśle o t-shircie ubranym na longsleeve przed oczami mam jedną postać. W 2007 roku zadebiutował serial Teoria wielkiego podrywu. Czterech geeków/ naukowców pokazuje swoje perypetie życia codziennego. Jedną z głównych postaci jest Sheldon Cooper. Prawie we wszystkich odcinkach nosi on koszulki z krótkim rękawem założone na longsleeve. Inspirując się jego postacią oraz wspomnieniami z przełomu lat 90. i początku roku 2000 stworzyłam grunge’ową stylizację. Skoro już o sentymentach mowa w tym outficie znalazło się jeszcze coś. Koszulka z moim ukochanym zespołem Queen, na tej muzyce się wychowałam.

Jeśli chodzi o spódnice tutaj także poruszymy temat trendów. Razem z początkiem roku 2000 pojawiła się ogromna moda na MIKRO spódniczkę. Paris Hilton, Britney Spears i wiele młodych celebrytów tamtych czasów wylansowała ten trend. Tak wiem, moja nie jest mikro ale jak dla mnie zdecydowanie MINI. Ostatnio taką długość spódnicy miałam na sobie dziesięć lat temu! Ze względu na czerwone akcenty na koszulce, postanowiłam dobrać czerwony dół w kratę. Skoro grunge to masywne buty i szalone dodatki – czerwone okulary i oficerska czapka! Na górę mój absolutny must have – skórzana ramoneska.

Chcesz się dowiedzieć jakie jeszcze produkty must have powinnaś mieć w swojej garderobie? Umów się na poradę stylizacyjną online już dziś!

konstylencja@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *