Czy sukienki maxi są wciąż modne?

wpis w: Bez kategorii | 0

Każdy sezon rządzi się swoimi zasadami i trendami, które nie wychodzą z mody. Jesienią nosimy kratę, zimą puchowe kurtki, wiosną kwiaty a latem maxi! To jedna z tych rzeczy, którą każda z Was powinna mieć. Kupując sobie sukienkę maxi masz pewność, że będzie ona ponadczasowa i wykorzystasz ją w każde kolejne lato! Co sprawia, że właśnie ta część garderoby tak często wraca w trendach?

Dziś obalę jeden z mitów na temat maxi. To absolutna nie prawda, że pasują one tylko wysokim osobom. Trzeba po prostu wiedzieć, jaki model wybrać odpowiednio do swojej figury oraz wzrostu. Kilka przykładów? Proszę bardzo. Sylwetki typu Y oraz T charakteryzujące się przede wszystkim szerokimi ramionami powinny unikać modeli bez ramiączek. Optycznie poszerzy to waszą górną część sylwetki i zaburzy proporcję. Jeśli borykasz się z brakiem talii unikaj fasonów luźnych. Sięgnij po modele z zaznaczoną linią talii. Chcesz ukryć brzuszek? Unikaj fasonów odciętych pod biustem typu EMPIRE. To dodatkowo poszerzy Cię w okolicy pępka. Może twoim problemem są masywne nogi oraz szerokie biodra jak u mnie? Wybierz model sukienki, który jest lekko rozkloszowany i ma bufki na rękawach. To wyrówna Twoje proporcję i sprawi, że biodra staną się proporcjonalne do ramion.

A co z długością? Pojęcie MAXI jest obszerne i nie usystematyzowane. Tak na prawdę co ono oznacza? Dla jednej maxi będzie midi i odwrotnie! Zarówno niższe jak i wyższe osoby borykają się z tym samym problemem czyli odpowiednią długością. Kiedy na niższą osobę wszystko jest za długie, to na wysokie – wszystko jest za krótkie. Idealna długość maxi to taka sięgająca kostek. Ale co kiedy jesteśmy niskie i sukienka maxi dodatkowo nas skraca? ROZCIĘCIE. Wystarczy znaleźć sukienkę, która ma rozcięcie na nogę. Optycznie wydłuży to sylwetkę i będziesz mogła cieszyć się swoją maxi bez dyskomfortu! Proste? To teraz nic tylko wyskoczyć na małe polowanie do najbliższego second hand Biga Styl, skąd pochodzi moja cudna maxi!

sukienka – Biga Styl http://www.bigastyl.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *