Czy wiosną 2022 wciąż nosimy groszki?

wpis w: STYLIZACJE | 2

Geometryczne wzory wracają w praktycznie każdym sezonie w nieco odświeżonej odsłonie. Wiosną 2022 w szczególności duża rolę odgrywają wzory geometryczne. Im bardziej kolorowe, tym lepiej ale znajdzie się trochę miejsca na klasyczne połączenia.Występują w układzie linearnym lub nieco bardziej chaotycznym.
Kwadraty, trójkąty oraz koła są bardzo często noszone przez celebrytów, modelki oraz it girls. Pokazy takich domów mody jak Burberry, Michael Kors, Karolina Herrera,Fendi, Balmain to tylko mała część przykładów na geometryczne printy w sezonie wiosennym.

Z czym łączyć print w groszki wiosną?

Skoro już ustaliliśmy już, że print w groszki noszony wiosną jest jednym z modniejszych w sezonie warto porozmawiać o tym z czym go łączyć. Bezpiecznym rozwiązaniem jest łączenie go z gładkimi elementami garderoby lub dodatkami. Żeby lepiej Wam to zobrazować – weźmy białą sukienkę z czarnymi groszkami. Możemy ją połączyć z jednokolorowymi butami, kapeluszem, chustą oraz torebką. Jeśli chcesz podkręcić nieco swój outfit możesz pobawić się w zestawienie jej z akcesoriami w kropki lecz o innej wielkości printu. Przykład:

Biała sukienka w duże czarne groszki + czarna chusta z małymi białymi groszkami + czerwone usta
Biała koszula w duże czarne groszki + spódnica czarna w małe białe groszki

Wielkość printu ma także ogromny wpływ na naszą sylwetkę. Duży wzór optycznie ją poszerzy podczas gdy mały wzór nie doda nam dodatkowych centymetrów.

Jeśli jesteś odważna możesz pobawić się w łączenie groszków z innymi geometrycznymi wzorami. Tutaj także warto pamiętać o proporcjach i rozmiarach printów. Przykład:

Koszula biała w czarne duże groszki + czarne spodnie w pionowe, cienkie białe paski
Sukienka biała w czarne duże groszki + chusta w paski + buty /torebka w paski

Jakie kolory wybierać w stylizacji groszków wiosną?

Kolejnym ważnym aspektem w odpowiednim wystylizowaniu groszków wiosną są kolory. Na samym początku artykułu wspominałam, że wiosną 2022 im bardziej kolorowo tym lepiej. Trzeba z tym jednak uważać i nie stworzyć przekolorowanej stylizacji.
Złota zasada to wykorzystanie w stylizacji maksimum trzech kolorów w skali 2:1. Oznacza to, że na dwa intensywne kolory powinien przypaść jeden łagodzący. Mówiąc łagodzący mam na myśli klasyczną biel/ czerń lub kolory ziemi (szarość, brąz, beż itd). Działając na zasadzie Color Blockingu (doboru kolorów leżących naprzeciwko siebie na kole barw) Przykład:

Czerwona (pierwszy kolor) sukienka w białe(drugi kolor) groszki + zielone dodatki dodatki

Jeśli nie jesteście fankami Color Blockingu i nie przepadacie za kontrastującymi ze sobą kolorami można uzupełniać je barwami leżącymi obok siebie na kole barw. Przykład:

Czerwona (pierwszy kolor) sukienka w białe(drugi kolor) groszki + pudrowo różowe dodatki

Takich przykładów mogłabym wypisać niezliczoną ilość! Chciałabyś poznać swoje kolory oraz nauczyć się jak je ze sobą zestawiać? Umów się na konsultację online -> konstylencja@gmail.com

Sprawdź poprzedni wpis o jednym z najmodniejszych kolorów na wiosnę 2022 – TUTAJ!

sukienka – MILION CIUCHÓW

buty – MILION CIUCHÓW

kapelusz – Aliexpress

2 Responses

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *