Desert Rose.

wpis w: Bez kategorii | 9

Desert Rose.

Desert Rose.

Gdybym miała opowiadać Wam swoją drogę jaką przebyłam stając się tym kim jestem teraz, zajęłoby mi to pewnie sporo czasu, ale co nieco zdradzę. Idąc do liceum chciałam zostać historykiem i w planach miałam wybrać rozszerzoną historię i polski. Po roku zdecydowałam, że przedmiotem dodatkowym będzie matematyka i geografia bo marzył mi się również zawód archeologa czy geologa. Po dobrze zdanej maturze dostałam się na Politechnikę Śląską, na wydział Górnictwa i Geologii. Jeżdżąc codziennie godzinę w jedną stronę na uczelnie i przeglądając magazyny modowe coraz bardziej uświadamiałam sobie kim chciałabym zostać w przyszłości. Może nie kim chce zostać ale w jakiej branży chce pracować. Po Politechnice zdecydowałam się na studia moich marzeń – Projektowanie Ubioru. Od dziecka miałam zacięcie do tworzenia kostiumów dla siebie czy lalek. Przez cztery lata miałam przyjemność sprawdzać się w różnych dziedzinach, które były dla mnie całkowitą nowością i uczyłam się od podstaw. Kilka zajęć sprawiały mi radość i przychodziły z łatwością. Idąc na te studia chciałam zostać projektantem i też nim się stałam, ale odkryłam swoją największą pasję – stylizowanie. Najbardziej zawsze ekscytowała mnie sama sesja zdjęciowa, do której się przygotowywaliśmy, planowaliśmy z wyprzedzeniem szukając odpowiedniego miejsca i odpowiedniego klimatu i to kochałam najbardziej. Dzięki studiom założyłam swoją stronę i tak dzięki Konstylencji znalazłam swoją pracę jako stylistka oraz personal shopper. Dzisiaj chce pokazać Wam moje dzieło kończące czteroletnią przygodę na Wyższej Szkole Technicznej, kolekcję inspirowaną różą.

Róża symbol kobiecości

Tworząc kolekcję Desert Rose inspirowałam się różą, która tak jak kobieta rośnie i przekwita, która jak kobieta jest subtelna i delikatna a zarazem ma kolce i potrafi ukłuć. Kolor czerwony miał symbolizować pożądanie, miłość i namiętność bo taka właśnie każda z nas jest. Pełna miłości i namiętności, która mężczyzna pożąda. Materiał, który posłużył mi do uszycia kolekcji to jersey z połączeniu z siatką elastyczną tworzą ciekawe kontrasty fakturowe. Fasony sukienek są ultra kobiece, odsłaniające nagość kobiecego ciała ze smakiem. Oprócz koloru kolekcja została zaakcentowana przez płatki róż oraz całe pąki w postaci dodatków: wianka, kolczyków czy spinek. Sesja zdjęciowa miała przedstawić kontrast kobiety jako kwiatu róży, pięknego, żywego i delikatnego na tle suchego, pustynnego klimatu.

 

 

foto – Lukas Uzarek

video & backstage – Wedding Art Studio

pomoc – Magda Szary

modelki – Scarlett, Monika, Karolina, Weronika

MUA – Make Up by Nez

 

 

9 Responses

  1. Eveline Bison

    Przepiękne są te kreacje! Bardzo spójna kolekcja! Moja ulubiona to ta długa, zabudowana z długimi rękawami <3
    Gratulacje!

  2. Adriana Style

    Cudowna kolekcja i Twoja praca – masz do tego talent i rękę 🙂 odnalezienie zajęcia i pasji o której piszesz, to jest dokładnie to samo czym sama się od niedawna zajmuję. Gratuluję i powodzenia Mój Blog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *