Jak stylizować kolor czarny jesienią?

wpis w: Bez kategorii | 0

Jedna z naszych tradycji od kilku lat jest wizyta na farmie dyń. Dwukrotnie byliśmy na takim polu pod Warszawą. W tym roku znaleźliśmy miejsce o wiele bliżej nas – w miejscowości pod Krakowem. Pogoda była doskonała i piękne kolory niebiesko pomarańczowe były bardzo intensywne. Na tą okazję miałam przygotowane dwa outfity – o drugim uzupełniającym kolory otoczenia rozmawiamy sobie TUTAJ!

Drugi zestaw składał się z czarnego kardiganu z dyniami, kapelusza, czarnych spodni oraz pomarańczowego topu. W tym wypadku chciałam złagodzić kolory otoczenia dodając do nich klasyczną czerń z pomarańczowymi akcentami. Zależało mi jednak mocno na kontraście i zamiast zwiewnej sukienki w jasnych kolorach postawiłam na ciężki, wręcz grunge’owy outfit. Ciężkie botki w stylu combat boots to hit sezonu i można je nosić zarówno do letnich sukienek jak i do skórzanych spodni. Okrągłe okulary nawiązują mocno do do wcześniej wspomnianego grunge’owego stylu i dobrze uzupełniają całość.

Jak należy stylizować czerń jesienią?
To, że kolor czarny pasuje w zasadzie wyłącznie ZIMIE (typ urody) to już wiecie z poprzednich wpisów. Można ją jednak ograć i skorzystać mogą na tym pozostałe typy urody. Odpowiednie proporcje oraz miejsca w których czerń jest noszona pozwala nam ją dobrze wystylizować!
Przykładowo – osoby o typie urody Jesień mogą łączyć ją z takimi kolorami jak pomarańcz, oliwkowa zieleń czy musztarda. Proporcje powinny zostać zachowane na proponowanym przeze mnie poziomie 60 do 40 gdzie 60% to kolor a 40% czerń.

Przykład stylizacji dla JESIENI:
– czarne spodnie + oliwkowo zielona koszula + zielona marynarka
– czarne oksfordy + czarna torebka +musztardowa spódnica+ biała koszula + musztardowy krawat/chusta

Tak samo działa to w przypadku typu urody wiosna czy lato ze zmianą kolorów, które powinny być łączone z czernią. Tutaj jednak z doświadczenia proponuję proporcję 25 do 75, gdzie 25% to czerń a 75% stylizacji to pozostałe kolory. Dzieje się tak, ponieważ zarówno wiosna jak i lato to zazwyczaj delikatne typy urody, którym pasują delikatne kolory.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *