FashionPhilosophy Fashion Week Poland 2016

wpis w: Bez kategorii | 0

FashionPhilosophy Fashion Week Poland 2016

W tym tygodniu rozpoczęła się czternasta już edycja FashionPhilosophy Fashion Week Poland w Łodzi. W piątek 22 kwietnia mieliśmy okazję uczestniczyć w tym wydarzeniu i przygotować dla Was relację. Impreza miała miejsce w hali expo, gdzie przy odpowiedniej aranżacji przygotowano wybieg dla marek i ich modelek.

Off Out Of Schedule

Nasz pierwszy pokaz Off Out Of Schedule rozpoczęliśmy od kolekcji projektantki Ewy Leśniewskiej Van Hoyden, której podstawą projektów stanowi odzież vintage, która zyskuje nowe oblicze. Klasyczne i znane nam dobrze formy zostają zachowane, ale są one przełamane nowymi trendami. Moją uwagę przykuły jeansy z wycięciami na transparentne wstawki. Mega!

Designer Avenue

Po świetnym początku i wysoko postawionej poprzeczce, nasz następny pokaz to Designer Avenue: propozycja od marki Milov. Chociaż na rynku jest stosunkowo krótko (od grudnia 2012), to można spokojnie powiedzieć, że jest bardzo unikatowa, z materiałami najwyższej jakości dzięki czemu plasuje się na odpowiednio wysokim poziomie! Założycielki marki to Patrycja i Zuza, które proponują nam nietuzinkowe stylizacje streetwear (moda uliczna). Stawiają na dopasowanie ubioru do stylu bycia, dzięki któremu możemy wyrazić siebie.

Jednym z piątkowych pokazów Designer Avenue podczas wiosennej edycji Fashion Week Poland w Łodzi była kolekcja MSL. Marka powstała w 2015 roku i proponuje nam ubrania oparte na indywidualnym postrzeganiu piękna, równouprawnieniu, oraz tolerancji. Kolekcja „Two frames” jesień/zima 2016/2017 to głównie dość obszerne formy ubrań zakrywające ciało, nie krępujące ruchów, w kolorach głębokiej czerni, szarości i czerwieni.
Następną w kolejce do zaprezentowanie swoich dzieł była Tamara Gibus ze swoją marką Mara Gibbucci, której to kolekcje od niemal 2007 roku wystawiane są na międzynarodowych targach mody w Paryżu, Londynie czy Japonii.
Kolekcja zaprezentowana podczas FashionPhilosophy Fashion Week Poland 2016 w Łodzi została nazwana „Futurystyczny romans zen”. Tamara specjalizuje się w tzw trendzie eko. Produkty są wykonane z wełny – alpaki, kaszmiru i lnu. Większość produktów wykonanych jest ręcznie skierowanych dla kobiet poszukujących indywidualnego stylu.

Po zaprezentowaniu się kilku wspaniałych projektantek czas najwyższy na projektanta. Jarosław Ewert,  absolwent Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej w swojej pracy zwraca uwagę nie tylko na formę ubioru, ale także analizę wykorzystywanych materiałów. Odwaga w konstrukcjach, oryginalność wykorzystywanych materiałów oraz świeżość w podejściu do mody – to hasła, które doskonale opisują projektanta. Tworzone kolekcje, zarówno męskie, jak i damskie, charakteryzują się mnogością detali, różnorodnością form i świetnym krawiectwem. Na FashionPhilosophy Fashion Week Poland od prawie dziesięciu lat prezentuje nam swoje dzieła, a tegoroczna kolekcja Sparkle AW 2016 inspirowana jest nieskrępowanym klimatem nocnych klubów lat 70/80. Disco ponad wszystko!

Jeśli chodzi o mnie to najbardziej odnalazłabym się w stylizacjach streetwear proponowanych przez Milov i odświeżonym vintage od Ewa Leśniewska Van Hoyden. Hot! 😉
Niestety tegoroczna edycja FashionPhilosophy Fashion Week Poland także miała swoje minusy i nie dociągnięcia czasowe.  Najważniejsze dwa pokazy wieczoru – Natasha Pavluchenko i Eva Minge Femestage, które miały odbyć się na samym końcu były zaprezentowane z około dwugodzinnym opóźnieniem. Niestety nie mogłam zostać w Łodzi tak długo co spowodowało moją nieobecność i brak kompletnej relacji dla Was. Mam nadzieje, że następna edycja będzie bardziej konsekwentna w swoim harmonogramie.
fashionweekpoland2016-konstylencja-vanhoyden-3 fashionweekpoland2016-konstylencja-vanhoyden-2 fashionweekpoland2016-konstylencja-vanhoyden-1
fashionweekpoland2016-konstylencja-milov-4
fashionweekpoland2016-konstylencja-milov-3
fashionweekpoland2016-konstylencja-milov-2fashionweekpoland2016-konstylencja-msl-3 fashionweekpoland-konstylencja-msl-2 fashionweekpoland-konstylencja-msl-1fashionweekpoland2016-konstylencja-gibucci-1 fashionweekpoland2016-konstylencja-gibucci-4 fashionweekpoland2016-konstylencja-gibucci-3 fashionweekpoland2016-konstylencja-gibucci-2fashionweekpoland2016-konstylencja-ewert-1 fashionweekpoland2016-konstylencja-ewert-4 fashionweekpoland2016-konstylencja-ewert-3 fashionweekpoland2016-konstylencja-ewert-2
scianka-konstylencja
 relacja zdjęciowa – Łukasz Uzarek
w następnym poście stylizacja z FashionPhilosophy Fashion Week Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *