Festiwal Kolorów Katowice 2016

wpis w: RELACJE | 2

O festiwalu

Festiwal Kolorów 2016 jest już z nami od roku 2012. Obecna czwarta już edycja odbyła się osiemnastego czerwca w Parku Śląskim na pograniczu Chorzowa i Katowic. Od czterech lat organizatorzy przemierzają tysiące kilometrów, żeby spędzić z nami kilka kolorowych chwil. Szczecin, Rzeszów, Gdańsk, Łódź, Kielce, Toruń, Poznań, Katowice, Kraków to kilka z głównych miast w Polsce, w których organizowane są te wydarzenia. Nie zapominajmy o stolicy – Warszawie, oraz o kilku innych waźnych punktach na mapie jakimi są Wrocław, Lublin czy Opole! 😉 Głównym celem tej inicjatywy jest pokolorowanie jak najbardziej siebie i otaczającego świata. W związku z tym, o każdej pełnej godzinie począwszy od szesnastej na sygnał w niebo zostają wyrzucane kolorowe proszki Holi.

Holi

Proszki Holi wzięły się z nazwy hinduistycznego święta radości i wiosny (nazywane również Festiwalem Kolorów) , obchodzone podczas pełni księżyca na przełomie lutego i marca. Kiedyś w Indiach i Nepalu ludzie obrzucali się kolorowymi proszkami, goniąc się, bawiąc i tańcząc. Obecnie wydarzenie rozprzestrzeniło się w w częściach Europy i Ameryki Północnej jako święto miłości, równości, przebaczenia i powitania wiosny. U nas w Polsce Festiwal Kolorów odbywa się w czerwcu więc u nas bardziej nazwałabym to pożegnaniem kolorowej wiosny albo powitaniem jeszcze bardziej barwnego lata! 😉 Najodpowiedniejszą stylizacją na to wydarzenie było coś jasnego – postawiłam na minimalistyczny look z rurkami w kolorze baby blue i na biały T-shirt w serek.  Po wyrzucie proszków holi efekt był super  co możecie sprawdzić na zdjęciach.

A co na miejscu?

Festiwal Kolorów Katowice 2016 zaskoczył mnie swoją różnorodnością atrakcji. Począwszy od foodtruck’ów, w których można było dobrze zjeść, przez foto budkę Tutti Frutti, w której można było strzelić sobie niezapomnianą fotkę, strefę chillu z miękkimi kanapami do poleżenia, przez świetną organizację całego festiwalu, dobry klimat dzięki ludziom, którzy byli nastawieni na świetną zabawę i przyjemną muzykę. A kto grał dla nas na Festiwal Kolorów Katowice 2016? Zespół Clock Machine to czterech młodych chłopaków, którzy marzyli o wielkiej karierze. Dzięki determinacji odnieśli sukces a wszystkiego nauczyli się sami! Warto również wspomnieć o drugim zespole – Coria. W skład ekipy wchodzi pięciu dżentelmenów, doświadczonych muzyków, którzy swoją pasją dzielą się z innymi.

Oprócz zdjęć mam dla Was krótki film, napiszcie jak Wam się podoba 😉 Festiwal Kolorów Katowice 2016 był moim drugim i z pewnością nie ostatnim. Widzimy się za rok! 😉 Dzięki!

festiwalkolorówkatowice2016-konstylencja-2 festiwalkolorówkatowice2016-konstylencja-3 festiwalkolorówkatowice2016-konstylencja-4 festiwalkolorówkatowice2016-konstylencja-1 festiwalkolorówkatowice2016-konstylencja-5 festiwalkolorówkatowice2016-konstylencja-6

fotorelacja oraz film i muzyka do filmu – Lukas Uzarek

 

2 Responses

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *