HALLOWEEK : STYL WIKTORIAŃSKI

wpis w: Bez kategorii | 0

Sezon Halloweenowy w pełni a dla nas oznacza to sezon kostiumowych sesji! Uwielbiam ten czas począwszy od planowania lokalizacji, przez kostiumy, makijaż oraz kadry.

W 2020 roku mieliśmy pierwsze podejście do wykorzystania tej obłędnej sukni, wpisującej się w klimat XIX wieku (zdjęcia znajdziesz TUTAJ) Wtedy mieliśmy wspaniałą okazję wykorzystać ją i pozować razem z przepięknym rumakiem. Niestety pogoda nam wtedy mocno nie dopisała a koń miał ogromne trudności ze spokojnym staniem.

Nasze drugie podejście było już bardziej łaskawe pod względem atmosferycznym oraz lokalizacyjnym. Niedaleko Katowic znalazłam ruiny zamku z okresu wiktoriańskiego. Mury były pięknie obrośnięte bluszczem a kolorystyka była świetną kontrą do czarnej stylizacji.

Dlaczego o tym mówię? Ogromnym wyzwaniem dla stylisty i fotografa jest znalezienie odpowiedniego anturażu do czarnej stylizacji. Żeby outfit/kostium był widoczny musi mieć odpowiednią kolorystykę otoczenia. Do pomarańczowych murów oraz zielonej roślinności postanowiłam dodać trzecią barwę. Akcentem kolorystycznym jest tutaj świecznik z czerwonymi świeczkami.

Kostium, który przygotowałam z okazji tej halloweenowej sesji nawiązuje do mody okresu wiktoriańskiego. Z perspektywy czasu zmieniłabym jeszcze jedną rzecz w tym zestawie. Dodałabym pod spód białą koszulę ze stójką i wpięłabym broszkę. To tylko znak – muszę jeszcze raz powtórzyć te zdjęcia!

Czym charakteryzowała się kobieca moda wieku XIX ? Cylindry to jeden z najmocniejszych rozpoznawalnych punktów tego okresu. Gorsety, drapowane suknie, krynoliny i tiurniury. Sztywne „stelaże” które nadawały kształtów bocznej i tylnej części sylwetki. Miało to podkreślić kształty w sposób przerysowany. Mocno ciasna linią tali i obszerna linia bioder.
Zabudowana linia szyi przez koszule ze stójką lub dekolty z lekko opuszczonymi rękawami (suknie dedykowane na przyjęcia). Akcesoria w postaci broszek, muszek, kołnierzyków oraz krawatów to kilka przykładów nieodzownych elementów stylizacji. Do tego obowiązkowo rękawiczki a w niektórych przypadkach woalki, pióra oraz kwiaty doczepiane do kapeluszy/cylindrów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *