HALLOWEEK : ŚMIERCIOŻERCY

wpis w: SESJA | 0

To, że kocham magiczne uniwersum Harrego Pottera i dzisiaj jedna z najbardziej przeze mnie wyczekiwanych sesji Halloweenowych.
Zanim opowiem Wam cokolwiek należy się wyjaśnienie kim tak na prawdę są śmierciożercy. Byli to zwolennicy Voldemorta – największego antagonisty, jakiego poznajemy w książkach o czarodzieju. W skład tej grupy wchodzili czarodzieje głównie czystej krwi (czarodzieje wywodzący się z czarodziejskiej rodziny). Fun fakt – sam Voldemort nie wywodził się z takiej a uznawał się, za najlepszego czarodzieja wszechczasów.
Śmierciożercy już w latach 50. XX wieku działali na terenie Hogwartu – szkoły magii i czarodziejstwa. Interesowali się Czarną Magią, która w świecie czarodziejów jest zakazana. Ich znakiem rozpoznawczym stał się Czarny Znak (czaszka z wężem wychodzącym z ust). Znak był wypalany na lewym przedramieniu zwolenników. Po dotknięciu różdżki pozostali członkowie wiedzieli, że mają się teleportować do miejsca spotkania ze swoim Panem. Ich rozpoznawalnym ubiorem były szaty z czarnymi szpiczastymi kapturami oraz maski zakrywające ich twarz.

W sesji nie chciałam potraktować tematu zbyt dosłownie i stworzyć kopię 1:1. Chciałam żeby było to połączenie śmierciożercy z „klasyczną” wiedźmą. Wykorzystałam szpiczasty kapelusz, który nawiązuje do szpiczastego kaptura śmierciożerców. Sukienka i płaszcz mocno nawiązują do stylizacji, które zostały stworzone na potrzeby filmu o Harrym Potterze. Różdzka – oczywiście jako nieodzowny element czarodziejów z magicznego świata młodego czarodzieja.

Kociołek oraz miotła – to przybory bardziej klasycznej wiedźmy niż śmierciożerców. Wyznawcy Voldemorta poruszali się głównie za pomocą teleportacji. W książkach nie wspominali również o tworzeniu eliksirów przez zwolenników czarnego Pana. Można przypisać te akcesoria zarówno do czarodziejskiego świata znanego nam z książek a także do legend o czarownicach i wiedźmach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *