Jak nosić gorset latem?

wpis w: Bez kategorii, STYLIZACJE | 0

Historia gorsetów sięga czternastego wieku i już wtedy pełniły one funkcje podobne do obecnych. Podkreślenie linii tali, uwydatnienie biustu czy usztywnienie korpusu to ich podstawowe funkcje. Aż do początku XX wieku strój każdej kobiety bazował na gorsecie aż do przełomu lat 20. XX wieku! Wszystko za sprawą Coco Chanel, która wylansowała trend na chłopięcy look, Kobiety po pięciu stuleciach wreszcie zrzuciły gorset. W modzie od lat 80. ta część garderoby jest traktowana jako element ozdobny. Wielki powrót gorsetów powrócił dzięki takim projektantom jak Galliano czy Jean Paul Gaultier. Madonna oraz inne gwiazdy pop kultury wylansowały ten trend który przewija się od czasu do czasu na wybiegach. Wśród influencerek i dzięki social mediom takim jak Instagram czy Tik Tok młode pokolenia częściej sięgają po gorsety i bawią się stylem przy ich użyciu.

Jak nosić gorset latem?

Gorset kojarzony raczej z czymś niekomfortowym nie jest często wybierany do stylizacji latem. Można sięgnąć po modele wykonane z lekkich lub przewiewnych materiałów. Satyna, koronka, organza, tiul, len czy bawełna. Wybór obecnie jest ogromny – możemy przebierać wśród modeli. Z zabudowanym biustem lub półgorsety noszone pod biustem. Najlepiej zestawiać je z prostymi sukienkami którym brakuje wcięcia w talii lub noszone saute pod lnianą marynarką lub narzutką. W kolekcjach projektantów oraz w sieciówkach można natknąć się także na wbudowane już gorsety lub same wiązania w bluzkach, koszulach czy sukienkach. Ja w szczególności lubię je łączyć z oversizowymi koszulami i lnianymi, prostymi sukienkami.

Stylizacja

Przez ostatnie dziewięć lat moich działań jako Konstylencja bardzo często sięgałam po gorsety – zarówno po korekcyjne jak i ozdobne. W sesjach streetstylowych (na przykład TUTAJ) ale także w stylizowanych. Predjamski Grad to zamek wydrążony w skale, którego historia sięga aż VII wieku. Wycieczka na Słowenię była na mojej liście od dawna i cieszę się, żei udało nam się odwiedzić to magiczne miejsce. Pierwszy plan odnośnie mojej stylizacji był zupełnie inny. Suknia miała przypominać zbroję rycerza – srebrna z haftami i wyszywanymi kamieniami. Niestety zanim zdążyłam taką zamówić zdążył mnie ktoś ubiec. Do sukni miałam mieć blaszane naramienniki ale ponownie wszystko poszło nie po mojej myśli i nie zostały one wysłane w terminie. Totalnie zrezygnowana postanowiłam przygotować letnią stylizację inspirowaną średniowieczem. Pomimo przeciwności losu, strasznego upału oraz setki ludzi udało się zrobić wyjątkowe zdjęcie. Z pewnością wrócę tam w sezonie jesiennym lepiej przygotowana i powtórzę zdjęcia!

sukienka – TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *