Jak szukać w second hand?

wpis w: Bez kategorii | 2

Pierwsza zasada o której sobie porozmawiamy to CEL. Przed wizytą w ulubionym szmateksie polecam wykonać sobie research. Jeśli szukasz modowych trendów koniecznie zerknij do gazet czy internetu.  Pomocna może okazać się także aplikacja Pinterest. Po wyszukaniu trendów wiosennych otrzymujemy wysyp propozycji i inspiracji stylizacyjnych, które możemy sobie zapisać jako nasze must have. Ja bardzo często z tego korzystam, żeby upewnić się i sprawdzić czego dokładnie potrzebuję . To ogranicza nieco moje poszukiwania i zamiast kilku godzin spędzonych w second hand zajmuje mi to pół godziny.

Szczególnie podczas podróży do większych oddziałów warto szczegółowo przeanalizować, których rzeczy będziemy szukać. Uwierzcie mi, jeśli będziecie chcieli obejrzeć cały asortyment znudzicie się w trakcie i odpuścicie. Lepiej wybrać się kilkukrotnie w ciągu miesiąca , za każdym razem szukać czegoś innego. W poniższym filmie zabieram Was do jednego z większych szmateksów w mojej okolicy Biga Będzin.

Druga zasada to KATEGORIE/DZIAŁ. Skoro określiliśmy nasz cel a w moim wypadku są to wiosenne trendy z naciskiem na sukienki to wiemy gdzie zacząć nasze poszukiwania. Wiele osób już na wstępie rezygnuje z wizyty w second hand bo nie wiedzą od czego zacząć. To jest absolutna podstawa, żeby wybierać sklepy tak aby czuć się w nich komfortowo. Nawet mnie po 15 latach chodzenia po szmateksach zdarza się, że z któregoś po prostu wyjdę bo jest tego za dużo albo nie ma segregacji. W Biga Styl macie ubrania podzielone na kategorie. Tym sposobem wchodząc wiem, gdzie się skierować.

TRZECIA zasada, TO CZAS. Wybierając się na zakupy do secondhand musicie sobie je dobrze zaplanować. Mamy już cel, jesteśmy na miejscu w odpowiednim dziale. Nie spieszymy się i przeglądamy wieszak po wieszaku. Dużo zależy też od kategorii naszych poszukiwań – jeśli szukamy sukienki na przykład o fasonie kopertowym musimy przejrzeć dokładnie cały dział sukienka po sukience. Jeśli tak jak ja skupiamy się konkretnie na modnym princie panterki czy kwiatów – łatwiej jest nam wykluczyć sukienki nie wpisujące się w kategorię naszych poszukiwań.

Czas nie oznacza tylko powolnego przeszukiwania wieszaków. Oznacza również, że musicie uzbroić się w cierpliwość i czasami Wasza wymarzona rzecz, na którą polujecie latami znajdzie się w najmniej oczekiwanej chwili. U mnie często działa to na zasadzie zastępstwa. Znajduję rzecz, która mi się podoba. Mam na nią plan stylizacyjny ale kilka lat później znajduje jej lepszą wersję i wymieniam! Starą rzecz sprzedaję/ oddaje na cele charytatywne i czerpię radość z nowej.  Nie rezygnujcie z rzeczy, która Wam się podoba . Weźcie ją do domu, postylizujcie , wyjdźcie raz/drugi/trzeci i przekonajcie się czy czujecie się w niej dobrze. Zawsze jest szansa, że znajdziecie jej lepsze zastępstwo a do tego czasu cieszcie się nową kwiecistą sukienka! 

Dalszą część artykułu znajdziecie w poniższym filmie!

sklepy Biga Styl znajdziecie tutaj – KLIK!
poprzedni wpis – KLIK!

2 Responses

  1. Ósme urodziny Konstylencji! - konstylencja

    […] Jeśli ciekawi Was jak wyglądały poprzednie zdjęcia z okazji urodzin mojego bloga zerknijcie na mój Instagram – KLIK!Wpadnijcie także na mojego Youtube – w poprzednim wpisie oznaczyłam jeden z ostatnich filmów – 5 zasad jak szukać w second hand! – KLIK! […]

  2. Maggie

    Ja kiedyś nie umiałam się odnaleźć w second handach. Przytłaczał mnie nadmiar wszystkich rzeczy. Z czasem w sumie też znalazłam na to swój system i chodziłam w określonych dniach i porach kiedy było mniej ludzi 😀 Teraz całkowicie przeniosłam się na aplikację less. Jest chyba mniej znana od vinted ale darmowa. Polecam jak ktoś nie zna albo nie lubi stacjonarnych lumpeksów 😉 https://less.app/moda_damska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *