Kolor pomarańczowy. Czy nosimy go latem?

wpis w: Bez kategorii | 0

Kolor pomarańczowy. Czy nosimy go latem? Każdy sezon rządzi się swoimi zasadami i nie chodzi tylko o materiały ale także i o kolory. Przyjęło się, że latem sięgamy przede wszystkim po pastele i neony. Czy aby na pewno? Czy latem możemy nosić kolory, które są dedykowane innym porą roku? Tak i nie. A dlaczego? Dowiesz się z dzisiejszego wpisu.

Kolor pomarańczowy – tylko jesienią?

O pomarańczu noszonym jesienią więcej poczytasz TUTAJ! Dzisiaj skupimy się na lecie. Tak jak wyżej wspominałam każda pora roku rządzi się swoimi kolorami. Wiosną są to pastele, latem neony i pastele, jesienią butelkowe zielenie i burgundy a zimą czerwienie, zielenie i niebieskości. Są jednak barwy, które sprawdzą się doskonale w każdych warunkach i jednym z nich jest właśnie pomarańcz. Symbol młodości i chęci życia kojarzy się jednocześnie z odcieniem dyni i spadających liści ale również zachodzącego słońca czy soczystej pomarańczy. Takich przypadków znajdzie się niewiele bo jeśli się nad tym zastanowić w nadmorskim anturażu kiepsko prezentowałoby się bordo czy butelkowa zieleń prawda? Jednym z kolorów które spełnią rolę zarówno latem jak i jesienią będzie również musztarda. Pokrewna żółci kojarzy się ze słońcem i piaskiem.

Stylizacja

W mojej stylizacji postawiłam na minimalizm i włoski klimat. Pomarańczowa sukienka z ozdobnymi falbanami w połączeniu z klasyczną czernią. Talię podkreśliłam paskiem a na głowie zawiązałam chustę w pomarańcze. Jestem zakochana w tym zestawie i z pewnością jeszcze nie jeden raz do niej wrócę <3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *