Pomarańcz. Jak go nosić jesienią?

wpis w: Bez kategorii | 0

Jak nosić pomarańcz jesienią? Każda pora roku rządzi się swoimi zasadami. Pisałam to zdanie już wielokrotnie ale tak jak pogoda zmienną jest tak i trendy na kolory. Są jednak pewne stałe które powtarzają się rok w rok. Jakie kolory są modne jesienią 2022? Z czym je nosić? Czy pomarańcz to jeden z top kolorów? Jaki jest jego symbolizm? Tego wszystkiego dowiesz się z dzisiejszego wpisu.

Pomarańcz symbolika

Każdy kolor ma przypisaną sobie symbolikę. Kiedy zieleń i błękit oznaczają spokój i wiarę czerwień w jednej kulturze oznacza żałobę a najczęściej kojarzy się z namiętnością i miłością. Co zatem oznacza pomarańcz? To symbol młodości, nowoczesności, otwartości i radości. Kolor ten wzmaga chęć do życia i pobudza apetyt. Nie przez przypadek popularne słodycze Reeses czy Tik Taki mają opakowania w tej barwie. Jesień kojarzy się przede wszystkim z pomarańczem dzięki kolorom spadających liści oraz dyni. Nie mogło być zatem inaczej, ten temat musiałam poruszyć przy wykorzystaniu zdjęć na Polu Dyń.

Pomarańcz z czym go łączyć

Tak jak już niejednokrotnie wspominałam we wcześniejszych wpisach kolory można łączyć monochromatycznie lub na zasadach color blokingu. Monochromatycznie czyli w jednym kolorze na przykład w różnych odcieniach barwowych. Color Blocking działa odwrotnie i zestawia ze sobą dwa kontrastujące ze sobą barwy. Najpopularniejszym połączeniem kolorystycznym wykorzystywanym także w filmie jest tzw. teal and orange. Więcej o tym poczytacie TUTAJ! W dosłownym tłumaczeniu jest to połączenie niebiesko zielonego z pomarańczem. Pomarańcz nie jest jednym z najmodniejszych kolorów roku 2022 ale stanowi świetną bazę uzupełniającą dla nich. Pomarańcz z zielenią (basil), pomarańcz ze złotem, pomarańcz z beżem(perfectly pale) czy z fioletem (dahlia) i jej pokrywnymi fioletowo niebieskimi odcieniami (veri peri).

Stylizacja

Zestaw można powiedzieć taki pół na pół. Z jednej strony monochromatyczny ponieważ mamy tutaj różne odcienie pomarańczu. Rdzawy płaszcz, dyniowy golf i równie dyniowe spodnie. Następnie lekki color bloking i kraciaste spodnie z połaczeniem pomarańczu z granatem. O kracie więcej poczytasz TUTAJ! Do tego akcenty czerni i złota i voila!
Moja stylizacja jak zawsze musiała wpasować się idealnie w otoczenie. Turkusowe niebo i bryczka pasują idealnie! Na drugim zdjęciu udało nam się uchwycić również ciut fioletu dzieki lawendzie rosnącej obok. Na koniec zdjęcie w towarzystwie brązu i beżu który równie pięknie uzupełnia kadr!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *