Powitanie wiosny z Oak View

wpis w: Bez kategorii, STYLIZACJE | 10

Powitanie wiosny z Oak View

Powitanie wiosny z Oak View

Dzisiaj pierwszy dzień wiosny a pogoda sprzyja i można się z powodzeniem wybrać na spacer! Ja to wyjątkowe Święto uczciłam podarunkiem od Oak View a zamiast topić marzannę łapałam pierwsze promyki słońca! Skąd w ogóle wiemy, że to właśnie dziś? I dlaczego topimy kukłę w wodzie? Znam na to odpowiedź!

Historia

Wiosna astronomiczna rozpoczyna się w momencie równonocy wiosennej i trwa aż do przesilenia letniego. Każdy kolejny dzień staje się dłuższy a noc krótsza. Przyjęło się, że dnia 21 marca obchodzimy to święto.

Marzanna inaczej śmierć to słowiańska bogini symbolizująca zimę, którą wraz z końcem marca żegnamy i topimy. Dawniej miało to zapewnić urodzaj w nadchodzącym roku. Kukłę wykonywano ze słomy, owijano białym płótnem, zdobiono wstążkami i koralami. Tradycja nakazywała, aby orszak złożony z kukły i dzieci z zielonymi gałązkami jałowca w dłoniach, obszedł wszystkie domy we wsi. Po drodze podtapiano marzannę w każdej wodzie, jaka się nadarzyła. Wieczorem kukłę przejmowała młodzież. W świetle zapalonych gałązek jałowca wyprowadzano marzannę ze wsi, podpalano i wrzucano do wody. Ciekawostką były przesądy z marzanną związane. Nie można było dotknąć pływającej w wodzie kukły bo groziło to uschnięciem ręki, obejrzenie się za siebie mogło spowodować chorobę a potknięcie czy upadek – śmierć. Chociaż w wielu miejscach w Polsce nie kultywuję się już topienia Marzanny, na Śląsku skąd pochodzę nadal 21 marca znajdziemy śmiałków wędrujących z kukła w celu jej pożegnania i powitania wiosny!

Stylizacja

Inspirując się kolorami wiosny jak i czerwonego wina Oak View przygotowałam dla Was sportową stylizację z nutą elegancji. W ostatnim sezonie hitem wybiegów były bluzy noszone jak sukienki. Na wiosnę trend podtrzymujemy i nosimy je same, do spodni lub do leginsów. Im bardziej oversize tym lepiej! Zasady zachowania sylwetki możemy schować do szuflady i postawić na totalny luz. Moja czerwona bluza przez swój fason odgrywa pierwsze skrzypce więc mogłam jedynie uwydatnić ją zakładając czarne rurki i minimalistyczny chocker-rzemyk, oraz przełamać cały sportowy look botkami na obcasie. Nie mogło zabraknąć symbolu pierwszych dni wiosny – kwiatów a konkretnie żonkili. Dzięki ich intensywnemu żółtemu kolorowi uzyskałam świetny kontrast w całej stylizacji.
Jak dobre wino to i winne usta! A może niewinne? 😉 W każdym bądź razie w kolorze wina – jednym z najmodniejszych kolorów szminek w tym sezonie!

Pierwszy dzień Wiosny to idealny moment aby wyjść z domu i spotkać się ze znajomymi, łapać pierwsze ciepłe promienie słońca i wznieść toast razem z Oak View aby ta pora roku była jak najcieplejsza a dni stawały się coraz dłuższe! 😉

wino – Oak View

buty – deezee

bluza – The Still

spodnie – C&A

10 Responses

 1. Fashionelja

  Wspaniała bluza, zakochałam się w jej odcieniu, a w połączeniu z tymi pięknymi żonkilami cała stylizacja mnie zachwyciła <3

 2. Angelika

  Wyglądasz obłędnie, piękna stylizacja. Tylko szkoda, że wiosny nie widać 🙁

  Mogłabyś kliknąć w linki w poście TU ? Dzięki! :*

 3. Laura

  ale piękna bluza, taka zupełnie inna, wyglądasz idelanie, jak czerwony kapturek, baśniowo 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *