Stawa Młyny w Świnoujściu

wpis w: Bez kategorii | 1

Masz taką miejscowość, w której nigdy nie byłeś ale zawsze marzyłeś, żeby tam pojechać?

Ponad rok temu kupiłam książkę z najpiękniejszymi miejscami w Polsce. Na samym jej początku pojawia się północno zachodnia cześć Polski a pierwsze zdjęcie w niej to tak zwane Stawa Młyny.

Kiedy pierwszy raz zobaczyłam piękny, biały wiatrak pośrodku morza, wiedziałam że musze w tym miejscu zrobić zdjęcia. Stawa Młyny mieszczą się w Świnoujściu, wyspie na która dostać się można jedynie promem. Aby dojść do wiatraku trzeba przejść kawałek plażą i kamienną uliczką wysuniętą w morze. Widok na otwarte morze zapiera dech szczególnie o 8.00 rano kiedy plaża jest prawie pusta. Pogoda dopisała śpiewająco a same zdjęcia oddają urok tego miejsca lepiej niż jakiekolwiek słowa! 💙

Każde miejsce jednak ma swoje minusy. Jak już dobrze wiecie moim drugim domem jest Gdynia i często lubię do niej wracać. W tym roku się przełamaliśmy i pojechaliśmy w inne miejsca, odkryć uroki pozostałych nadmorskich miejscowości. Ogromnym minusem plaż był dobrze w Polsce znany PARAWANING. Kładąc się na plaży pośrodku dookoła rozstawionych parawanów cały klimat miejsca się traci. Leżąc , nie widzisz morza a zamiast szumu fal słyszysz głośno grającą zagraniczną muzykę, której daleko do melodyjnej! Gdyby nie urokliwe miejsce jakim były Stawa Młyny Świnoujście byłyby na straconej dla mnie pozycji! Zdecydowanie, zakaz rozstawiania parawanów powinien być stosowany w każdej miejscowości! A Ty co o tym myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *