Styl piracki – czy można go nosić na co dzień?

wpis w: Bez kategorii | 0

Styl piracki – czy można go nosić na co dzień? Jakie elementy przemycić aby nawiązać do tego klimatu? Kto uwielbia ten styl? Skąd się wzięła moda na ten look oraz jaka jest historia piratów? Arrr to będzie wyjątkowo fajny wpis, zaczynamy!

Piraci historia

Jedną z moich zajawek jest poznawanie historii ubioru różnych profesji oraz epok w dziejach ludzkości. Temat piratów zawsze mocno mnie interesował. Już w starożytnej Grecji i Rzymie (od rozpoczęcia komunikacji morskiej) piraci buszowali po morzach i okradali statki transportowe. Rozkwit piractwa miał natomiast miejsce w XVI i XVII wieku szczególnie w Hiszpanii. Dzięki tym historią każdy z nas morskich rozbójników kojarzy ze skrzyniami pełnych skarbów, legendami o Krakenie i mapami do nowej, lepszej ziemi. Piracki kostium stał się popularnym kostiumem na Halloween jednak co można z niego wyciągnąć żeby stworzyć stylizację inspirowaną?

Piraci w pop kulturze

Inspirując się jedną z atrakcji Disneya studio filmowe postanowiło nakręcić film o Piratach a konkretnie o Piratach z Karaibów. Kasowy hit doczekał się aż pięciu części a plotki głoszą, że szykuje się kolejna już szósta część. Po aferze związanej ze zwolnieniem aktora odgrywającego rolę Jacka Sparrowa wygląda na to, że Disney jednak namówiło go do współpracy. Dzięki takim realizacjom łatwiej jest nam się przyjrzeć kostiumom tamtych czasów i poczuć ten klimat. Sam Johhny Deep jest ogromnym fanem tego stylu i często przemyca elementy w swoich outfitach. Nawet na galę MET miał ze sobą złoto azteków, które było elementem biżuteryjnym przypiętym do jego spodni. Jak jeszcze można przemycić piracki sznyt w życiu codziennym?

Piracki styl jak go nosić?

Skoro rozkwit piractwa miał miejsce w XVI i XVII wieku można czerpać z trendów tamtych czasów. Jest to późny okres Średniowiecza jednego z moich ulubionych okresów w dziejach. Właśnie wtedy u jego schyłku zaczęło większą uwagę zwracać na ozdobniki takie jak ozdobne rękawy czy zdobienia. W XV wieku popularne stały się koszule z kołnierzem (o kołnierzach więcej poczytasz TUTAJ!) Pojawiła się moda na skórzane pasy przeplatane na wskroś sylwetki z pozłacanymi klamrami lub guzikami. Noszono dużo biżuterii – pierścienie, naszyjniki i bransolety. Często sięgano po skórzane kamizelki i pierwsze spodnie (XVw) Te wszystkie elementy możesz przemycać w codziennej stylizacji i poczuć się jak prawdziwy pirat! Arrrrr!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *