Sylwetka typu X – jaki fason sukienki wybrać?

wpis w: STYLIZACJE | 2

Sylwetka typu X – jaki fason sukienki wybrać? Czy figura o kształcie klepsydry na prawdę jest tą idealną? Czy ubraniem można odjąć sobie kilka centymetrów? Dzisiejszy artykuł rozwieje Twoje wszelkie wątpliwości!

Klepsydra jako ideał?

Od dawna przyjmuje się, że sylwetka X (klepsydra) jest tą wymarzoną i idealną. Tak i nie. Tak, jeśli szerokość ramion równa się szerokości bioder a linia talii jest wyraźnie szczuplejsza. Wtedy mamy do czynienia z idealnymi proporcjami ciała, które pozwalają na szeroki wybór fasonów ubrań ale o tym za chwilę. Nie, jeśli mamy do czynienia z masywnymi udami (mój przypadek) ,masywnymi ramionami czy odstającym brzuszkiem mimo wyraźnej talii. Wtedy musimy poznać kilka zasad, dzięki którym optycznie się wyszczuplimy. Dzisiaj zdradzę Wam dwie z nich a o pozostałych dziesięciu możemy porozmawiać na indywidualnej konsultacji online (napisz do mnie konstylencja@gmail.com)

Tricki stylizacyjne na wyszczuplenie

Pierwszą złotą zasadą przy sylwetce typu X jest zaznaczanie i podkreślanie linii talii jak najbardziej. Jak to zrobić? Nic trudnego, wystarczy podwijać rękawy lub wybierać odzież z rękawami których długość kończy się na wysokości łokcia. Dzięki temu odejmujemy sobie optycznie centymetry na wysokości talii. Druga święta zasada tyczy się podkreślania talii. Wybieraj ubrania taliowane lub jeśli ciężko Ci takie znaleźć zaznaczaj ją paskiem.

Jakie sukienki wybierać ?

Wiosna w pełni a Lato zbliża się wielkimi krokami. Jeśli masz sylwetkę typu X z szerokością ramion oraz bioder o podobnych wymiarach sięgaj po prostu po modele taliowane. Z problemem masywnych nóg wybieraj dodatkowo sukienki o długości sięgającej minimum kolana. Zakryjesz dzięki temu uda i nie zaburzysz proporcji sylwetki. Pamiętaj o rękawach sięgających łokcia i używaj paska jeśli tylko masz okazję. Przy masywnych ramionach unikaj sukienek na ramiączkach i bez ramiączek. Wybieraj modele z rękawkiem minimum do łokcia lub ciut krótsze. Dzięki temu ukryjesz masywne ramiona. Tak samo pamiętaj o pasku w talii lub po prostu taliowanym modelu. No i na koniec nasze klepsydry, którym ani nogi ani ramiona nie sprawiają problemu tylko brzuszek. W tym wypadku unikaj sukienek, które mają mocno rozkloszowany fason, wszyte kieszenie na wysokości brzucha czy zakładki. Wybieraj modele w kształcie litery A i zrezygnuj z paska – ten sprawi, że brzuszek się uwidoczni. Unikaj sukienek z wzorem, szczególnie na wysokości brzucha. Wyjątkiem są pionowe paski, które wysmuklą sylwetkę.

Po więcej porad stylizacyjnych zapraszam do konsultacji online!

sukienka + pasek = KLIK!

2 Responses

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *