Walentynkowa czerwień – trend 2022

wpis w: STYLIZACJE | 4

Nowy rok oznaczać może tylko jedno… No dobra, może oznaczać dwie rzeczy. Pierwsza z nich to noworoczne postanowienia. Chciałabym schudnąć, więcej podróżować, znaleźć miłość życia, nauczyć się gotować itd. Dla nas influencerów modowych oznacza przede wszystkim NOWE TRENDY.

Świat mody wyprzedza mocno inne branże i ogłasza topowe trendy minimum pół roku przed ich premierą. Projektanci wiosną prezentują nam kolekcje jesienno/ zimowe a zimą wiosenno/ letnie. Dzięki temu zabiegowi możemy się przygotować na zbliżający sezon i uzupełnić garderobę w niezbędne ubrania i dodatki. Dzisiaj tematem, a raczej trendem, o którym porozmawiamy, będzie nie fason czy część garderoby a kolor.

Czerwień to symbol życia, witalności, miłości i pożądania! Walentynki to wręcz idealna okazja na manifestację tego koloru! Czerwona barwa ma różne znaczenia w zależności od kultury może oznaczać szczęście(Azja) jak i żałobę(Afryka). Jest jednym z najbardziej przykuwających wzrok kolorem. Nie przypadkowo kolor ten wykorzystywany jest w logotypach wielkich marek (Coca-Cola, Malboro, KFC, Lewis, H&M, Mc Donald, Red Bull( dwie ostatnie firmy wykorzystują także kolor żółty, drugi zaraz po czerwonym jako najbardziej przykuwający wzrok)).

Czy odcienie koloru wpływają także na jego symbolikę? Oczywiście. Jasne odcienie oznaczają radość, miłość i pasję. Intensywny odcień to pewność siebie, pożądanie i życie! Ciemniejsze barwy (bordo, purpura) symbolizują władzę. Królowie już od dawna odziewają się w purpurę pokazując tym samym swoją siłę.

Komu pasuje kolor czerwony?

Czy odpowiedź każdemu będzie na miejscu? Nie do końca, jeśli nie wiesz co skrywa się za tym stwierdzeniem. Tak, pasuje każdemu. Nie, nie każdy odcień. Zagmatwałam? Już tłumaczę. Urodę dzielimy na podstawowe cztery typy: Wiosna, Lato, Jesień i Zima. Kiedy mocno intensywny odcień pasuje Zimie (mój typ urody, tzw. Królewny Śnieżki) bardziej złamana czerwień (paprykowa, malinowa) będzie pasować Jesieni.

Chcesz poznać swój typ kolorystyczny?
Umów się ze mną na konsultację online: konstylencja@gmail.com

4 Responses

  1. Jak wystylizować beret? - konstylencja

    […] Nie ma jednej, uniwersalnej zasady – jak beret powinno się nosić. Jest tak skonstruowany aby każdy z nas mógł się bawić i układać go tak jak mu pasuje! Ja najbardziej lubię nosić go na czubku głowy, zaciągnięty nieco do tyłu. Możesz połączyć go w stylu paryskim z białą koszulą i dopasowanymi spodniami lub beżowym trenczem oraz longsleevem w paski. Następny pomysł to zestawienie go z oversizowym swetrem lub sukienką i swetrowym kardiganem jak w poście TUTAJ! […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *