Wyzwanie Księżniczek Konstylencji: ARIELKA

wpis w: Bez kategorii | 0

Za pośrednictwem mojego profilu na Instagramie trzy tygodnie temu zaprosiłam Was do wyzwania księżniczek Konstylencji. Na czym ono polega? Przez najbliższe dni będziemy przeznaczać jeden tydzień na jedną księżniczkę. Inspirując się ich historiami zaprosiłam Was do odtwarzania ich stylizacji, oglądania bajek, czytania książek gotowania a nawet rysowania! Wróćmy do dzieciństwa i wspólnie przeżyjmy je na nowo.

Przed nami już czwarta postać z bajki Disneya z 1989 roku Mała Syrenka. Musieliśmy czekać aż trzydzieści lat, żeby poznać nową księżniczkę. W przeciwieństwie do poprzednich księżniczek, które były najlepiej adaptowane przez braci Grimm, teraz mamy do czynienia z historią Hansa Christiana Andersena. W 1837 roku została opowiedziana historia syrenki, która zakochała się w człowieku. Chociaż zakończenie baśni jest bardziej tragiczne niż w filmie Disneya jest to piękna historia miłości i poświęcenia.

Arielka Disneya

Bajka ukazuje nam kolorową syrenę o pięknym zielonym ogonie oraz fioletowych muszelkach i płomiennie czerwonych włosach. Jest jedną z wielu sióstr, która lubi sprzeciwiać się ojcu i często wypływa na powierzchnie w towarzystwie morskiego przyjaciela Florka. Podczas jednej z takich eskapad zostaje przyłapana przez pomocnika swojego ojca kraba Sebastiana. Arielka spotyka rozbitka którego ratuje i jak to w bajkach bywa oczywiście się w nim zakochuje. Od tamtej pory marzy, aby zostać człowiekiem. Pomaga jej w tym ośmiornica Urszula, która zamienia jej ogon na nogi kosztem głosu. Dziewczyna znajduje swojego księcia lecz nie może mu powiedzieć kim jest. Książę pamięta swoją wybawczynie wyłącznie po głosie, więc jej nie rozpoznaje. Jest gentelmenem więc chce jej pomóc i zabiera ją do zamku. Stają się przyjaciółmi. Urszula dowiadując się o tym postanawia również wcielić się w człowieka i na złość Arielce poderwać jej ukochanego. Prawie jej się to udaje lecz ostatecznie głos Arielki wraca, Eryk poznaje swoją wybawczynie i bierze z nią ślub.

Stylizacja

W tym zestawie mogłam pójść na łatwiznę i założyć kostium kąpielowy inspirowany Mała Syrenką. Chciałam jednak aby to wyzwanie nie było dla mnie zbyt oczywiste. Tak jak i w poprzednich outfitach, chciałam stworzyć bardziej casualową wersję. Fioletowa bluzka to kostium kąpielowy, który kupiłam rok temu w sieciówce. Inspirując się muszelkowym stanikiem Arielki dołączyłam kolczyki muszelki. Zamiast ognisto czerwonych włosów – czerwone usta a zamiast zielonego ogona -spódnica maxi. Pamiętacie jak w poprzednich wpisach pisałam Wam o magicznych sytuacjach podczas poszukiwań odpowiednich ubrań do wyzwania? W tym wypadku nie o ubranie czy torebkę chodziło a o nadmuchiwane koło w kształcie kraba. Zupełnym przypadkiem znalazłam go w sklepie Action podczas zakupów higienicznych. Sprawdził się idealnie jako krab Sebastian i doskonale za pozował do naszych zdjęć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *