Z CZYM NOSIĆ KOLOR SEZONU 2022?

wpis w: STYLIZACJE | 0

Z czym nosić kolor sezonu 2022? Zanim do tego przejdziemy muszę wspomnieć o wcześniejszych kolorach, które już omawialiśmy. Poznaliśmy je w poprzednich wpisach (TU i TU) Pora na kolejny z nich i tym razem jest to pomarańcz.

Tak wiem, zastanawiacie się pewnie gdzie ten wspomniany pomarańcz w stylizacji? Przedmiotem dzisiejszego wpisu będzie rozmowa na temat kolorów, które do niego pasują a nie jak go stylizować ( o tym innym razem).

Na kole barw pomarańcz znajduje się pomiędzy czerwienią oraz żółcią. Oznacza to, że swobodnie możesz zestawiać te kolory ze sobą. Pamiętać jednak należy o zachowaniu odpowiednich proporcji oraz dobrania odpowiednich odcieni. Już tłumaczę o co chodzi. Zacznijmy od proporcji. Jeśli nasza stylizacja to intensywnie pomarańczowa koszula nie należy do niej dobierać zarówno żółci (niech będą to spodnie) oraz czerwieni (na przykład marynarki).
Trzeba to wypośrodkować i założyć na przykład tylko dwa kolory – pomarańczowa sukienka + żółte/złote dodatki. Złoto jako pochodna żółci sprawdzi się doskonale jako zastępstwo a także uszlachetni outfit.
Druga ważna kwestia to wspomniane wyżej odcienie. Nie bez powodu użyłam słowa intensywnego pomarańczu przy koszuli. Wyobraźcie sobie, że wszystkie kolory tej stylizacji są bardzo intensywne. W nieodpowiednich dobranych proporcjach może wyjść to wręcz komicznie.
Co w takim wypadku zrobić ? Wróćmy do tego zestawu z pomarańczową bluzką. Przy doborze odpowiednich proporcji oraz odcieni zamienimy ją w elegancki zestaw.

Koło barw

PRZED(intensywne kolory i złe proporcje):
Pomarańcz koszula + żółte spodnie + czerwona marynarka

PO(odpowiednie proporcje kolorów oraz odcienie barwowe):
Intensywnie pomarańcz sukienka + złota biżuteria i buty + czerwone usta

Wykorzystałam te same kolory, lecz zmieniłam ich intensywność oraz proporcję. Często przez nasz brak wiedzy tworzą się mity w których określamy, że dany kolor do siebie nie pasuje. Bzdura. Nie pasuje źle dobrany odcień lub proporcja.

Porozmawialiśmy już o kolorach leżących obok pomarańczu na kole barw. Mamy jednak jeszcze do czynienia z dopełniającymi kolorami leżącymi na przeciw siebie. W tym przypadku jest to kolor niebieski. Jest to jedno z najpopularniejszych połączeń, które stosuje się w fotografii oraz filmie – więcej o zasadzie TEAL&ORANGE poczytasz TUTAJ! W sztuce takie barwy po wymieszaniu tworzą kolor czarny natomiast w modzie takie połączenia określamy mianem COLOR BLOCKINGU.

W mojej dzisiejszej stylizacji pomarańcz jest tłem mojej stylizacji do której postanowiłam dobrać niebieską marynarkę. Piękny kontrast stylizacji do cegły, uzupełniony czarnymi elementami – które łagodzą intensywność dwóch mocnych kolorów. Kapelusz oraz pasek ostatnio stały się nieodzownym elementem moich stylizacji. Od roku 2021 króluje ten trend, z którym nie szybko się pożegnam. Jeśli chcesz poznać więcej trendów oraz kolorów na rok 2022 zerknij do TEGO i TEGO wpisu!

marynarka – MILION CIUCHÓW

torebka – MILION CIUCHÓW

legginsy – Aliexpress

kapelusz – H&M

buty – Vinted

pasek – Vive Profit

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *